Work and Travel’da Sağlık Sigortası

Programa katılan her öğrenciye, Work and travel sağlık sigortası yapılır. Sağlık sigortasını yapacak olan kurum sponsorunuzdur. Police, kapsama alanı değişse de genel olarak aynı içeriğe sahiptirler.

Work and Travel’da Sağlık Sigortası Nasıl Kullanılır, hangi hallerde kullanılır?

Acil Olmayan Durumlarda

Work and Travel kapsamında Amerika’da iken acil olmayan bir durum için bir doktora görünmeniz gerekirse:

  1. Size en yakın sağlık kuruluşu önerisi almak için sigorta şirketinizi arayın.
  2. Tedavinizi yaptırın.
  3. Sağlık faturasını ödeyin (Çoğu kez, önce doktora ödeme yapmanız gerekir).
  4. MAKBUZ VE KAYITLARI SAKLAYIN.
  5. Sigorta şirketinizden ödeme talebinde bulunun.
  6. Geir ödeme kararını bekleyin.

Acil olmayan tıbbi bir durumdan dolayı doktora görünecekseniz, ilgili tedavi türünün sigorta kapsamında olup olmadığını görmek için sağlık sigortası poliçenizi kontrol edin.Work and Travel’da Sağlık Sigortası her sağlık sorununuzu kapsamayabilir. İçeriğini iyi bilmeniz gerekir.

Acil Durumlarda

Acil sağlık hizmetine ihtiyacınız olması durumunda, derhal en yakın acil servise veya acil bakım merkezine gidin. Acil servise ya da acil bakım merkezine kendiniz gidemiyorsanız, yardım için hemen 911‘i arayın.

Amerika’da Ulusal Sağlık Sigortası var mı?

Hayır. Amerika’da Ulusal Sağlık sigortası yoktur. Bunun sonucu olarak, Work and Travel programı ile ilgili bir yönetmelikte programa katılan herkesin en azından minimum tutarlı bir sağlık sigortasının olması gerektiğini belirtmektedir. WAT Katılımcılarının ilave sigorta yaptırmaları her zaman önerilmektedir. Work and Travel’da Sağlık Sigortası ve kapsamınızı bilmeniz istenmeyen durumları ortadan kaldırmaya yardımcı olacaktır.