Work and travel Sağlık Sigortası

Sponsor kuruluşlar tüm Work and Travel programı katılımcılarına, Amerika’da kalış süreleri boyunca geçerli olan, hastalık ve kaza anında kullanabilmeleri için sağlık sigortası yaptırmaktadır. work and travel sağlık sigortası içeriğini, poliçe kapsamını ve tutarını sizler için anlatıyoruz. 

Work and travel Sağlık Sigortası

Work and Travel sağlık sigortası, acil hastane masraflarını karşılamakta, acil hastalık ve kazalardaki yaralanmalara karşı her türlü tıbbi tedaviyi içermektedir. Poliçe, doktor, hastane, yatarak tedavide ilaç giderleri, gerektiğinde ameliyat ve bakımı karşılamaktadır.

Genel amaçlı tedavi, diş bakımı, estetik ve psikolojik danışmanlık almak gibi tedavileri, ya da daha önce geçirmiş ve tedavi olduğunuz rahatsızlıkları kapsamamaktadır.

Örneğin araç kullanırken geçirdiğiniz kaza sonucu vücudunuzda oluşan kırıklar, gerekli olan diş ve göz tedavi giderleriniz karşılanacak fakat rutin göz ve diş tedavisi, estetik ameliyatlar, sigorta başlangıç tarihinden önce ortaya çıkmış olan mevcut rahatsızlıklarınız kapsam dışında kalacaktır.

Her sigorta poliçesinde olduğu gibi HIV, Hepatit B-C, Diyabet, astım ve sara gibi kronik hastalıkların tedavisi de kapsam dışındadır.

Sigorta Kartınız:
Size, ABD’ye gitmeden önce bir sigorta kartı verilecek, sigorta içeriği ve kullanım kuralları da bu kartla birlike teslim edilecektir. Sağlık sigortanızı kullanmanız gerektiğinde bu kartı mutlaka yanınızda bulundurmalısınız. Work and travel sağlık sigortası bilgilerinizin özeti niteliğinde bu kartı kaybetme durumuna karşın muhakkak fotoğrafını çekin ve üzerindeki bilgileri bir kenara not edin, ailenize ve arkadaşlarınıza verin.

Acil bir tıbbi müdahale ya da polis koruması gerektiği durumlarda doğrudan 911?i arayıp yardım isteyebilirsiniz.

Hangi Hastaneye?

Eğer durumunuz acil değilse ya da kendi olanaklarınızla hastaneye gidebiliyorsanız öncelikle sigorta şirketinizle anlaşmalı olan hastenelerden birine gitmelisiniz. Work and Travel katılımcıları Amerika’nın en yaygın sigorta ağına sahip olan şirketleri ile sigortalanmaktadır. Bundan dolayı hastanelerin çoğu sizden tedavi masrafı almayacaktır. Ancak sigortalı da olsanız, ABD’de “co-pay” adında bir ödeme yapmanız gerekecektir. Bu ödeme sağlık kuruluşunun büyüklüğüne göre değişmektedir.

Hastaneye giderken bunları mutlaka yanınızda bulundurunuz:

  • Sigorta kartınız
  • DS2019 formunuz
  • Pasaportunuz