work and travel en iyi şirket

Work and travel programı, ABD Dışişleri bakanlığı tarafından organize edilmektedir. Programı, merkezi Amerika’da bulunan sponsor ismi verilen kuruluşlar yürütmektedir. Work and travel programına başvuru yapmak isteyen her öğrencinin bir sponsor ile çalışması zorunludur. Sponsorların temsilciliğini Türkiye’de acenteler yapmaktır. O halde work and travel yapabilmek için bir work and travel acentesi ile çalışmalısınız. Peki hangi şirketi seçeceksiniz, hangisi work and travel en iyi şirket olarak biliniyor? Bu yazımızda size bu konuda yol göstereceğiz.

Work and travel programında programa dahil olmanızı sağlayan en önemli kurum çalışacağınız şirkettir. Bir çok mağduriyet, şirketlerin öğrencileri yanlış yönlendirmesi, eksik bilgi vermesi veya aldatıcı şekilde bilgilendirmesi nedeniyle oluşmaktadır.

Şirket seçiminde dikkat edilmesi gerekenler, profesyonellik, şeffaflık, dürüstlük gibi ilkelere uyan bir şirketle çalışmanız, iyi bir work and travel programı için gereklidir. En iyi work and travel şirketi tek bir şirket değildir, bir çok şirket belirli alanlarda en iyi şirket olabilir.

En iyi work and travel şirketi öğrencisine dürüstlükle yaklaşandır

Work and travel programında bir şirket, en net şekilde, beklentileri yükseltmeden, olduğu haliyle katılımcıya aktarmalıdır. Programda yapamayacağı sözler veren, programa uygun olmayan vaadlerde bulunan şirketlerden uzak durulmalıdır. Bu firmaları internet ve eski katılımcılardan soruşturarak tespit edebilirsiniz.

En iyi work and travel şirketi kesinlikle şeffaftır

Her öğrenciye farklı fiyat verebilen firmalar vardır. Hızlı satış taktikleri öğrencilere, programın para yönünü ortaya çıkartarak anlatım yapmayı tercih ederler. Bu tür firmalardan uzak durulmalıdır. İşini profesyonel şekilde uzun yıllar sürdüren bir firmayı tercih etmeniz sizin menfaatinizedir.

En iyi work and travel şirketi programı olduğu gibi sunar

Work and travel programında suiistimal edilebilecek bir çok alan vardır. Hem seyahat, hem eğlence, hem gezi, hem para kazandırma imkanları bulunduğu için bir çok farklı şekilde pazarlanabilir. Her ne şekilde olursa olsun, bu anlatımların, ABD dışişleri bakanlığının sunduğu çerçevede olması gerekir. Bu yüzden öğrenciler öncelikle resmi kaynaklardan araştırma yapmalıdır. Bu araştırmalarla, şirketlerden aldığı bilgileri kıyaslamalı ve bir terslik olduğunda muhakkak üzerine gitmelidir.

Work and travel tarih, başvuru şartları, konaklama, iş seçimleri gibi konularda öğrencilere sunulan bilgi tamamen güvenli ve sağlıklı olmalıdır.