Yeme İçme

Amerika’ya giden Work and Travel katılımcılarını bol yemeli ve içmeli bir yaz tatili bekliyor! Dünyaya toplumsal obezite terimini kazandıran bu ülkede yemek ve içmek adına yapacağınız her şey gerçekten çok ucuzdur. 100$ bütçeyle Wallmart mağazalarına gittiğinizde alabildiklerinizi görünce gerçekten çok şaşıracaksınız.  Öte yandan fastfood kültürünün kaynağı olan Amerika’da bu tarzdan hoşlananlar için ne kadar çok seçenek olduğunu belirtmemize gerek yoktur. Üstelik en ucuz yemek şekli de budur. Ortalama 7-8$ ödeyerek gerçekten büyük bir menü alabilirsiniz. Diğer çeşit restaurantlara da gittiğinizde yine çok büyük porsiyonlu menüleri, ülkemize kıyasla çok daha ucuza alabilirsiniz.

Ancak Amerika’da gıdaların büyük oranda hormonlu olduğunu göz ardı etmemelisiniz. Çok lezzetli ve albenisi olan yüzlerce çeşit menüyü denemek hem beslenme alışkanlıklarınızı değiştirebilir hem de Türkiye’ye birkaç kilo fazla ile dönebilirsiniz. Sonuç olarak Work and Travel boyunca Amerika’da ne yiyip içeceğinizle ilgili bir kaygı duymanıza hiç gerek yok. Hem çok fazla seçeneğiniz olacak hem de paranız fazlasıyla yeterli olacaktır.

Ama unutulmaması gereken bir gerçekte şu ki öğrencilerin hemen hemen tamamı Amerika’ya ilk gittiklerinde yemekler konusunda bazı sorunlar yaşamakta ve damak tadına alışmak zaman almaktadır. Özellikle kullandıkları bir takım yağlar ve malzemeler bizim damak tadımızda tamamen farklıdır. Türkiye’deki bazı lezzetli yemekleri yemek için maalesef program süresinin bitmesini ve Türkiye’ye dönmeyi beklemek zorundasınız.

En uygun yöntemlerden bir tanesi de alışveriş yaparak kendi yemeğinizi kendinizin hazırlamasıdır.