Telefon Kullanımı ve İletişim

Telefon Kullanımı ve İletişim

Work and travel öğrencilerinin Amerika’da Telefon Kullanımı ve İletişim konusunda dikkat etmesi gereken bazı detaylar bulunuyor. Amerika’da ülke içi telefon görüşmesi yapmak oldukça ucuzdur. Fakat Amerika’dan Türkiye’yi aramak özellikle cep telefonunuzdan size çok pahalı olabilir.

Hazır Kartlar

Türkiye’yi aramak için kullanacağınız en ucuz seçenek telefon kartlarıdır. Pre-Paid Phone Cards adı verilen kontörlü telefon kartlarını  2 ila 25  USD arasında alabilir ve 30 dakika ila bir kaç saate kadar kesintisiz görüşme yapabilirsiniz. Tabi ki diğer alternatif ise whatsapp, line, skype gibi uyguları kullanarak wi-fi veya şebeke interneti üzerinden görüşme sağlamaktır.

Türkiye’deki cep telefonlarınızı Amerika’da kullanmamanızı tavsiye ederiz, fakat yine de kullanmak isterseniz sadece acil durumlar veya mesaj almak ve göndermek amacı ile kullanınız. Ayrıca Türkiye’den ayrılmadan önce kullanmış olduğunuz sim kart firmasını arayarak uygun yurtdışı tarifelerini satın alabilirsiniz. Dilerseniz Amerika’dan kontörlü (hazır kart gibi) sim kartlardan edinebilirsiniz. Bunun size maliyeti 30- 50 USD arasında olacaktır. Neredeyse her marketten yeniden kontor alabilirsiniz. Kullanabileceğiniz bazı operatörler; T-Mobile, Cingular, Verizon ve ATT vb..

Nasıl Temin Edilir

Son yıllarda birçok özel telekomünikasyon şirketi Work and Travel adaylarına indirimli telefon kartları veriyor. Bu hatlar genellikle çok hesaplıdır ve aynı şebekeyi kullanan adaylar kendi aralarında ücretsiz ya da çok ekonomik olarak görüşebilirler. Bu kartlarda temin etmek için Work and Travel şirketinizden destek isteyebilirsiniz. Amerika’da Telefon Kullanımı ve İletişim önemli bir konudur, ailenizle, işvereniniz ile, çalışanlar ve arkadaşlarınız ile iletişimde kalabilmek için cep telefonu kullanmanızı öneriyoruz.

İnternet: İnternet kullanma imkanı bölgelere göre farklılık göstermektedir. Büyük şehirlerde internet cafe bulabilirken, sadece yaz döneminde kalabalık olan ya da küçük ölçekli şehirlerde kolay kolay internet kullanma imkanı bulamayabilirsiniz. Halk kütüphanelerinde sınırlı süre kullanabileceğiniz ücretsiz internet imkanı bulabilirsiniz. SEVIS kaydı ve e-mail kontrollerinizi buralarda yapabilirsiniz. Ayrıca Mc Donalds, Dunkin Donuts gibi büyük firmalar ve bir çok otelde ücretsiz wifi hizmetinden faydalanabilirsiniz. Bu yüzden bilgisayarınızı yanınızda götürüp ailenizle ve arkadaşlarınız ile internetten üzerinden Skype ve buna benzer Viber, Tango, WhattsApp, FaceTime gibi uygulamalarla iletişim kurabilirsiniz.