Colorado

Kuru havası ve tabi ki Rock Dağları ile ABD’nin en yüksek eyaletidir. Colorado ülkenin orta batı bölgesinde yer alır. Rockies kayak sporu ile meşhurdur fakat bölge yazında çok sayıda turist çekmektedir. Resort alanları tüm eyalet boyunca yayılmıştır. En bilinenleri: Kuzeyde Estes Park ve Grand Gölü, güney merkezde Colorado Springs ve güney batıda Navajo Trail boyunca Durangodur.

Nüfusu 5 milyona yaklaşan Colorado’nun başkendi Denver‘dır. Boulder, iş için güçlü rekabetin yoğun olduğu başlıca öğrenci merkezidir.

İlk Work and Travel katılımcıları BUNACers (Rock Dağı Ulusal Parkının merkezinde Denver’in kuzeyinde) Estes Parkında ve Keystone’da (Denver’in batısı) çalıştı; her ikisi de ana havaalanı ve otobüs duraklarının bulunduğu Denver’dan arabayla yaklaşık 1 ½ – 2 saat sürmektedir. Her iki alan yüksek dağlar ile çevrelenmiştir ve dışarıda olmaktan neşe duyacağınız harika yerlerdir; ve kendi arkadaş grubunuzla rahatça eğlenebilirsiniz.

Cheeseburger Denver’da ortaya çıkmıştır. Dünya’nın ilk rodeosu 1869’da Deer Trail’de gerçekleştirilmiştir.

Bu ve diğer dağ evlerinde konaklama yeri bulmak çok zordur; bölge yoğun turist almaktadır. Turizm alanında iş olakları hiç de sınırlı değildir. Work and Travel katılımcılarına önerimiz yüksek rakımda yaşıyorsanız çok soğuk olacağından yanınıza sizi sıcak tutan bir ceket almayı unutmayınız. Bazı yıllar BUNACers Temmuz ve Eylül’de kar yağışı gerçekleşmiştir. Colorado genelinde yaz aylarının ortalama sıcaklık değerinin 15 °C olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

Work and Travel katılımcıları özellikle turistik bölgelerde yüksek ücretlerle çalışabilmektedir.

C