İş Fuarları

Sorunsuz bir Work and Travel işvereni bulmanın en güvenilir yolu, işvereninizle daha gitmeden, Türkiye’de iken tanışmaktan ve bizzat işveren tarafından işe alınmaktan geçer. Ülkemizde bazı şirketler gerçekten üst düzey ve saygın work and travel iş fuarları organize ederek, işverenlerle öğrencileri yüz yüze görüştürebilmektedir. Bu fuarları organize eden şirketler öncelikli tercihiniz olmalıdır. İş fuarları genellikle Ocak, Şubat, Mart aylarında yapılır. Bu fuarlarda yer alabilmek için ilgili şirketlere önceden kayıt olup, kontenjan almak çok önemlidir.

Son yıllarda Work and Travel iş fuarları da  dikkat edilmesi gereken bir hale gelmiştir. Bazı şirketler iş fuarı adı altında   aracı kurumları getirmekte ve öğrenciler fuar ortamında işe yerleştirildikleri halde gidince sorun yaşayabilmektedir. Şirketinizin sizi işveren kuruluş yetkilisiyle ya da ilgili sponsor yetkilisi ile görüştürdüğünden emin olunuz.

Son birkaç yıldır yaygınlaşan bir diğer işe alım modeli de internet üzerinden mülakatla yapılan yerleştirmelerdir. İşveren yetkilisiyle yüz yüze görüşme olanağı veren bu model de bir diğer güvenilir çalışmadır.  İşveren şirket yetkilisi ile yüz yüze görüşülerek alınan kabuller, genellikle en sorunsuz work and travel seçenekleridir.

 

Website-Under-Construction-template1