Florida

Florida tropikal bir bölgesidir. Her yıl milyonlarca kişi Florida’yı ziyaret etmektedir. Work and Travel katılımcıları için birçok iş olanağı barındıran, birbirinden güzel plaj ve göz kamaştırıcı tema parkları içermektedir. Dünyaca ünlü Walt Disney World ve EPCOT Merkezi Florida’dadır. Turizm ve hizmet sektörünün en yoğun olduğu şehirler Orlando ve Miami’dir.

Bir düello şehri

Mexico Körfezinde de birçok turistik yer bulunmaktadır. Tampa ve St. Petersburg her yıl milyonlarca kişinin akınına uğramaktadır. St. Petersburg, Kuzey Amerikalı ve Avrupalı (özellikle İngiliz) kişiler tarafından bir tatil yeri, politikacılar için de bir düello şehri olarak ün salmıştır.

Florida “Sunshine State” güneşi bol bir eyalet. Hem tatil hem çalışmak için iyi bir seçimdir. Work and Travel öğrencileri Florida‘da yüksek ücretli işlerde çalışıp aynı zamanda bol bol eğlenebilir.

Eğlence Son Gaz

Florida birçok eğlence parkının bulunduğu bir eyalettir. Orlando’da bu eğlence parkları: Disney parkları (7 tane), Universal Studios, Seaworld,Discoverycove. Tampa’da Busch Gardens adında bir eğlence parkı vardır. Work and Travel öğrencileri bu parklarda, çeşitli pozisyonlarda değişik işler bulabilirler. Bölgenin bir diğer avantajı ise bir çok outlet mağazası bu bölgede yer almaktadır. Bu mağazalarda hem çalışabilir hem de çok uygun fiyatlı ürünler alabilirsiniz.

Yemeğinizi genelde evde hazırlayabilirsiniz ama onun haricinde bölge bifteğiyle meşhurdur. Hamburger gibi fast foodlara her yerde rastlayabilirsiniz. Sevmeseniz dahi çok sayıda hamburger yemeye hazırlıklı olmalısınız.

Sıcaklara Dikkat!

Yazın sıcaklık çok yüksektir. Eyalet genelinde sıcaklık ortalaması, nemin de etkisiyle 32°C’yi geçmektedir. Büyük şehirlerde konaklama yeri bulmak çok zor ve pahalıdır. Florida’ya gitmeyi düşünüyorsanız, gitmeden önce kalacak yerinizi ayarlamanızı öneririz. Bölgenin en büyük dezavantajı konaklama fiyatları ve ulaşım sorunudur. Ulaşım kısıtlıdır ve araba olmadan etrafı gezmek neredeyse imkansızdır.

Florida’nın güney kısmı genelde düzlüklerle kaplıdır, orta ve kuzey kısımları tepeliktir. Florida sahilinin Atlas Okyanusu kıyısındaki bölümü yaklaşık 1000 km’lik bir alanda uzanırken, Meksika Körfezi’ne kıyı olan bölümü 1.300 km’dir. Florida’nın başkenti Tallahassee’dir. Jacksonville, Miami, Tampa, Hialeah ve Orlando eyaletin en büyük şehirleridir.

İşinizi ve konaklama yerinizi, Florida’ya gitmeden önce ayarlamanızı öneririz.