Work and Travel için ne kadar öderim?

Work and Travel program ücreti ülkemizde ortalama 1800 – 2100 USD arasında satılmaktadır. Fiyat tercih edeceğiniz şirketin ve sponsor kuruluşun  hizmet kalitesine, güvenilirliğine, iş ve bölge özelliklerine göre değişkenlik gösterir. Bu ücrete standart olarak çalışma izin belgesi DS-2019, sigorta ve danışmanlık hizmetleri dahildir. Program ücretine ek olarak her şirkette standart olarak ödeyeceğiniz şu kalemler bulunur;

Vize ücreti: 160$

SEVIS: 35$

Uçak bileti:  Ortalama 700 $ (gidiş-dönüş)

Bunun dışında ilk gittiğinizde oluşacak masrafları karşılamak için tavsiye edilen minimum cep harçlığı miktarı 800$ dır.

 

Work and Travel programında ücretleri 3 kısıma ayırmak mümkündür.

 

  1. Programın temelini oluşturan şirkete ve sponsora ödenecek ücretler
  2. Work and Travel programının Vize maliyeti
  3. Uçak bileti ve Cep harçlığı

 

DİKKAT!!!

 

Work and Travel programında birçok şirket, yalnızca program ücretini, toplam maliyet gibi bildirme yoluna gittiği için çok daha ucuz bir program yaptığı imajını oluşturmaktadır. 3 maddenin toplamını söylemek yerine, cep harçlığı, uçak bileti, vize maliyetinden ziyade sadece program ücretini söylediği için öğrenciler ucuza gideceklerini düşünmektedirler. Lütfen bu konuda saydam ve açıklayıcı bilgiyi danışmanınızdan alınız.

 

Programın Amerika da Dışişleri Bakanlığının yetki verdiği sponsorlar tarafından gerçekleştirilir. Sponsora bağlı olarak 1. Maddede şirketler arasında çok az bir fiyat farkı çıkabilir. Her şirket farklı sponsor veya sponsorlarla çalışabilir. Hangi sponsorlar katıldığınızı muhakkak öğrenin ve İnternette araştırınız. Yarı fiyatına, şok şok şok kampanya yapan, ultimate, silver, gold, premium paketler uygulayan firmalar genellikle fiyat konusunda sizleri aldatma yoluna giden firmalardır.

 

Ücret noktasında saydam, size en iyi ödeme şeklini sunacak olan, sürpriz maliyetlerle sizleri ters köşe yapmadan, Work and Travel maliyetimizi öğrenmek için bize ulaşabilirsiniz. Bize not bırakın, biz sizi arayalım.

Bunu okuyanlar, aşağıdaki yazıları da okudu!.
Yaz tatilini Türkiye’de geçirmek Work and Travel’dan ne kadar ucuz?
İş listeleri hakkında önemli uyarılar ve öneriler.
Şirket seçerken fiyat oyunlarına dikkat edin !
İşporta tipi Work and Travel !!!