Michigan

Michigan son dönemlerde oldukça popüler bir work and travel lokasyonudur. Bazı özellikleri ile 2. kez work and travel programına katılan öğrencilerin tercih ettikleri lokasyonlarda ilk 3’te.

Doğa Harikası yerler

11.000 göl, plaj artı başlıca şehirlerde kültürel organizasyonlara sahiptir ve Michigan bir üniversite bölgesidir. ABD’de ki 5 büyük gölün 4’ü ile çevrilidir. Tatil alanların çoğu Lake Michigan üzerindedir örneğin kuzeyde Mackinaw Island.

Michigan yerli öğrenci ve diğer geçici işçilerin de ilgi alanındadır. Glen Arbor güzel bir bölgedir fakat önceki Work and Travel katılımcıları araba olmadan gitmenin çok zor olduğunu söylemektedir.

Mackinac Island

Work and Travel öğrencileri Mackinac Island’da birçok yaz işi bulunabilir. Burası yaklaşık 5 mil uzunluğunda Kanada sınırına yakın küçük bir tatil yeridir. Adada motorlu araçlara izin verilmemektedir; atlar, faytonlar ve bisikletler kullanılmaktadır. WAT öğrencileri padicap işinin yanı sıra adanın çoğu pahalı otelinde, dükkanlarında ve turistlik etkinliklerde iş bulunabilir.

Adada Sosyal Güvenlik ofisi bulunmadığından, sosyal güvenlik kartı ve numarası almak için buraya gelmeden önce başvurmanız gerekmektedir.

NY’dan Mackinac Island’a otobüsle gidiş ortalama 30 saat sürmektedir. Bu yüzden uçak biletinizi direk olarak Michigan’a almanız önemlidir.