Konaklama Adresinizi Değiştirirseniz

Work and Travel katımcısı olarak konaklama yerinizle ilgili acentenize, işvereninize ya da başka bir kişiye herhangi bir taahhütte bulunmadıysanız evinizi değiştirebilirsiniz. Fakat adres değişikliğini bildirmek için hemen acentenizle temasa geçmeniz gerekmektedir. İrtibat bilgilerinizi güncellememeniz durumunda programda çıkarılabilirsiniz. Konaklama adresi değiştirmek sorumluluk gerektiren bir iştir ve sorumlulukları yerine getirmezseniz sonuçlar ağır olabilir.

Ev değişikliğini bildirmezsem ne olur?

Amerikan hükümeti ve acenteniz başlangıçta belirttiğiniz yerde yaşayıp yaşamadığınızı ve çalışıp çalışmadığınızı anlamak için kontroller yapabilir. Amerikan hükümeti yetkilileri veya acenteniz verdiğiniz adresten size ulaşamazsa, vizeniz hemen iptal edilir. Bu yüzden, Work and Travel katılımcılarının, iş ya da ev değişikliği durumunda değişikliği bildirmeleri çok önemlidir. Konaklama adresi değiştirmek için sponsorunuza adres değişikliği bildirimi yapmalısınızın. Bu SEVIS sistemi güncellemesi için zorunlduru.

İkinci bir İşe Girmek ve ulaşım için Konaklama Adresi değiştirmek

Genellikle birçok Work and Travel katılımcısı ikinci bir iş bulmayı planlar. Siz de bunu planlıyor olabilirsiniz. WAT katılımcıları genellikle ikinci bir işe girebilirler. Ancak işverenin bunu yasakladığı hallerde, ikinci bir iş imkânı ortadan kalkar. İkinci işinizin birinci işinizdeki sorumluluklarınızı yerine getirmenizi zorlaştırmayacağından ve saatlerinin çakışmayacağından emin olun.

Peki, eski işimden ayrılıp yeni bir yere başlayacak olsam?

Work and Travel dahilinde tüm zamanınızı aynı işyerinde çalışarak geçirmek zorunda değilsiniz. Başka bir işe geçmek üzereyseniz, acentenizi nerede yaşadığınız ve yeni çalışacağınız yer konusunda bilgilendirmek durumundasınız.