Tennessee

Tennessee denince Amerikalıların akıllarına yılın her mevsimi ayrı güzellikleri olan milli parklar ve bu parkların civarlarında kurulu olan tatil beldeleri gelmektedir. Özellikle Pigeon  Forge çevresineki Great Smokey Mountains bölgeyi ve bilhassa Tennessee’yi temsil etmektedir. Bu eyaletteki park, ve koruma altındaki diğer oluşumları yaklaşık 534 km²’lik bir alanı kaplar ve tatilciler kadar antrenman yapmak isteyen sporcuları da kendilerine çekerler.

Nereleri Gezelim?

Andrew Johnson National Historic Site in (Greeneville), Appalachian National Scenic Trail, Big South Fork National River and Recreation Area, Cumberland Gap National Historical Park, Foothills Parkway, Fort Donelson National Battlefield ve Fort Donelson National Cemetery, Great Smoky Mountains National Park, Natchez Trace Parkway, Obed Wild and Scenic River (Wartburg), Overmountain Victory National Historic Trail Shiloh National Cemetery ve Shiloh National Military Park (Shiloh), Stones River National Battlefield ve Stones River National Cemetery  (Murfreesboro), Trail of Tears National Historic Trail.

Work and Travel’a uygun mu?

Work and Travel öğrencileri Tennessee’de gerçekten büyük yoğunlukla çalışmaktadır. En fazla Work and Travel öğrencisi misafir eden şehirler ve bölgeler Nashville, Pigeon Forge, Greenville, Knoxville, Franklin’dir. Bölgelerde genellikle restoran işleri bulunmakla beraber öğrenciler 2. iş konusunda sıkıntı çekmemektedirler. Diğer iş alanları arasında mağaza satış ve otel işleri bulunmaktadır.

Work and Travel programlarının içerisine gezmeye ağırlık da vermek isteyen öğrenciler için kullanabilecekleri ulaşım yolları kara, hava ve demir yollarıdır. Havalimanı konusunda oldukça fazla seçenek sunulmaktadır: Nashville Uluslararası Havalimanı (BNA), Memphis Uluslararası Havalimanı  (MEM), McGhee Tyson Havalimanı (TYS) in Knoxville, Chattanooga Metropolitan Havalimanı (CHA), Tri-Cities Regional Havalimanı (TRI) ve McKellar-Sipes Havalimanı (MKL) (Jackson). FedEX uluslararası gönderi şirketinin ana dağıtım merkezi olduğundan dolayı Memphis Uluslararası Havalimanı dünyanın en büyük kargo işleme ağına sahip havalimanıdır.

Ulaşım ve Seyahat

Demiryolu ile seyahat etmek isteyen öğrencilerin Tennessee‘nin kuzeyinde bulunan Illinois Eyaleti’nin meşhur şehri Chicago ve güneyinde, sahil şeridinde bulunan Louisiana Eyaleti’nin New Orleans şehri arasındaki Amtrak’ın işlettiği demiryolu hattını kullanarak bir gezi planı oluşturabilirler. Ayrıca New Orleans ile New York arasında da bir demiryolu hattının olduğunu ilgilenenler için belirtmekte fayda var.