Otobüs İle Yolculuk

Amerika’da en yaygın ağı olan otobüs firması Greyhound’dur (www.greyhound.com). Bunun yanı sıra New Jersey Transit ve Peter Pan gibi tanınmış firmalar da mevcuttur.

Amerika’da otobüs yolculuğu daha çok yabancılar ve gelir düzeyi düşük insanlar tarafından tercih edilmektedir. Otobüs hizmetleri ve yolculuk esnasındaki servis anlayışı Türkiye’den tamamen faklıdır. Türkiye’deki otobüs yolculuğu kalitesini Amerika’da beklemeyiniz, çok hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Greyhound’un web sitesinden gitmek istediğiniz şehri ve tarihi seçerek otobüs tarifelerini öğrenebilirsiniz.  Yapacağınız arama sonucunda yolculuk süresi, kalkış varış saatleri, aktarmalar, ve ücretler ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. Dilerseniz biletinizi online rezervasyon yapabilir ya da satın alabilirsiniz.

ÖNEMLİ NOT: Greyhound firmasında satılan biletlerde koltuk numarası verilmez, bunun için otobüs hareket saatlerinden en az 15 dakika önce perondaki sıranıza geçmiş olun, yoksa hiç istemediğiniz bir yere oturmak zorunda kalabilirsiniz. Ayrıca satılan biletler aynı güzergah için ortalama 6 ay geçerlidir. Bu yüzden planladığınız gün yolculuk yapmazsanız biletinizi satın atmayın.