Massachusetts

Daha küçük alanda daha çok tarihi mekana ve daha çok resmedilmeye değer bölgeye sahiptir. Yazlar sıcak geçmekte, tatil yerleri kıyı boyunca çok sayıda turiste ev sahipliği yapmaktadır. Massachusetts Work and travel popülasyonu yüksek, büyük şehirlere yakın, saatlik ücretlerin yüksek olduğu bir bölgedir.

Massachusetts’in en büyük şehri ve başkenti Boston şehridir.

Boston’a gitmeyi düşünen Work and Travel katılımcıları; iş bulmak için rekabetin çok ve zorlu olduğunu ve konaklama yeri bulmanın zor olduğunu akıllarından çıkarmamalıdır.

Başlıca turistik bölgeler Cape Cod ve Martha’s Vineyard’dır ve birçok zengin Bostonlunun burada evi vardır. Buradaki iş durumu genelde iyi olan havaya bağlıdır.

Bölgede en çok Nantucket, Martha’s Vineyard ve Hyannis bölgeleri tercih edilmektedir. Konaklama yeri bulmak zordur ve fiyatlar nispeten yüksektir. Cape Cod’un en büyük şehirlerinden biri olan Provincetown Cape’in ucunda yer almaktadır ve yaz boyunca sanatçılar, oyun yazarları büyük tüccarlar, zengin turistler ve onları görmeye gelen izleyicilere ev sahipliği yapmaktadır. Cape Cod’dan NY’a gitmenin en kolay yolu otobüsledir ve yaklaşık 5-6 saat sürmektedir. Nantucket’ten Martha’s Vineyard’a gitmek için Wood’s Hole veya Hyannis’den feribota binmek gerekmektedir.

Boston İngiliz ve İrlandalılar başta olmak üzere çok farklı ırktan çok farklı insanı barındırmaktadır ve Massachusetts eyalati üniversitelerin (ve öğrencilerin) yoğun olduğu bir yerdir.

Work and Travel katılmcılarının adayı tercih etmelerinin genel nedeni bölgenin tatil beldesi olması ve özellikle turizm sektörüne yönelik olarak iş imkanının bulunması.

Dezavantajı ise bölgede konaklama ve barınma fiyatlarının genel olarak yüksek olması, farklı iş kollarında iş imkanına sahip olmamasıdır.

Boston, 1700’lerden bu yana Harvard ve MIT gibi Amerika hatta dünyaca ünlü üniversitelere ev sahipliği yapmaktadır.

Başkent Boston; hem çevresindeki üniversitelerin artan popülaritesi, hem de son yıllarda hızla gelişen bir ticaret merkezi olması nedeniyle sürekli göç almaktadır.