Maryland

Maryland, Washington DC ile sınırı vardır ve Washington Metropolitan Area’nın bir parçası olan birçok banliyöyü içerir. Maryland; Work and Travel katılımcılarının rahatça iş bulunabilecekleri Ocean City dahil çeşitli tatil yerleri ile Atlantic Ocean kıyısına uzanmaktadır.

Maryland, ABD’nin küçük sayılabilecek eyaletlerinden birisidir. Chesapeake körfezinin kuzeydoğusunda yer alır. Doğusunda Delaware ve Atlas Okyanusu, kuzeyinde Pensilvanya, güneyinde Virjinya bulunmaktadır. Washington şehri Maryland’ın güneybatısında Potomac ırmağının kuzeyindedir.

Ocean City!

Ocean City tatil yapanlar ve Work and Travel programı katılanları için çok popüler bir yerdir. 10 millik sahile sahiptir ve uzun tahta kaldırımları Work and Travel programı ve diğer değişim programı ile bu bölgeye giden öğrenciler için yüzlerce iş sağlayan oyun salonu, fast foodlar, outlet mağazaları, eğlence parkları, otelleri ve oto parkları bulundurmaktadır.

Maryland‘da genelinde hava sıcaktır ve yazın hem çalışıp hem tatil yapmak için mükemmel bir yerdir. Konaklama, Maryland’in turistik bölge olması nedeniyle birazcık yüksektir (haftada 70$-120$) ve konaklanacak yerleri paylaşmaya hazır olun (oda başı muhtemelen 2’den fazla kişi).

Bir iş veya konaklama yeri olmadan Ocean City’e giderseniz mümkün olduğunca yaz başlangıcında gidin zira Haziran ayının sonlarında yer bulma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Ocean City‘nin kendi has bir sitili vardır (genellikle Blackpool ile kıyaslanır) ve kişiler ya severler ya da nefret ederler. Şehir genelinde İngilizler ve İrlandalıların sayısı, diğer şehirlere nispeten daha yüksektir. Ocean City’nin sloganı “sıkı çalış, sıkı oyna” dır. New York City’den Ocean City’e otobüs ile gelmek yaklaşık 8 saat sürmektedir.

Ocean City Uluslararası Öğrenciler Servisi bürosu Work and Travel katılımcıları için iyi bir bilgi kaynağıdır. Ocean City’ye gitmeden önce ve gittikten sonra; iş bulma, konaklama, sosyal güvenlik konularında yardım alabilirsiniz.

Ocean City’de ulaşım kolay ve ucuzdur.

West Ocean City’de birçok outlet mağaza bulunmaktadır. İndirimleri takip etmeniz durumunda birçok ürünü çok uygun fiyatlara almanız işten bile değildir. Ayrıca bu tip mağazalarda iş bulmak da oldukça kolaydır.