Maine

Maine, bozulmamış vahşi hayat, 2500 göl ve 3500 millik kayalıklı deniz kıyısı. Kıyı şeridi yazın ziyaretçi akınına uğramaktadır, özellikle York’tan Bath’e olan kıyı. Diğer popüler yerleri: Mount Katahdin (eyaletin en yüksek tepesi), Appalachian Trail’in başlangıcı ve Moosehead Gölündeki Lily Bay Eyalet Parkı’dır. Türkçe telafuzu baskılı şekilde söylenen meYİN şeklindedir, meyn değil.

Temmuz sıcak ve nemli geçmektedir; Ağustosun ilk günleri de soğuk gecelere sahiptir.

Balina izlenmesi bir diğer popüler olaydır ve akarsu raftingi, bisiklet sürme ve yürüyüş yapma gibi çeşitli spor aktivitelerine katılma şansına sahip olabilirsiniz.

Sanayi olarak pek de gelişmiş bir eyalet değildir Maine. En önemli endüstriyel ürünleri kağıt, kereste ve ahşap ürünleridir. Turizm ve açık hava eğlence Maine ekonomisinde giderek daha önem bir rol oynamaktadır. Eyalette, işsizlik oranı% 4,8 civarındadır.

Work and Travel öğrencileri için en uygun yer, yılda yaklaşık 3 milyon turisti ağırlayan Bar Harbor  Portland bölgesidir. Old Orchard Sahili Work and Travel katılımcıları için popüler bölgedir. Maine eyaleti balıkçılık, hayvancılık ve tarım alanında önem taşır.

Konaklama yönünden fazla sıkıntı yaşamayabilirsiniz; fakat bölge genel olarak kısıtlı imkanlara ve toplu taşımaya sahiptir. İkinci iş düşünen Work and Travel katılımcıları hedeflerine ulaşamayabilir.