Work and travel Faydalı Web Siteleri

Work and travel Faydalı Web Siteleri

Zaman zaman ihtiyaç duyabileceğiniz bazıları çok poüler bazıları pek bilinmeyen ama hayat kurtaran siteleri sizlerle paylaşıyoruz.  Work and travel Faydalı Web Siteleri zamanla sayısını artıracağımız ve yararlı olmasını dilediğimiz bir yazımız.

craigslist.org

Bu site Amerikada en yaygın olarak kullanılan ilan sitesidir. Tüm eyalet ve şehirler için aktif olarak kullanılabilir. Siteye girince eyalet ve şehir seçin. Karşınıza çok büyük ve çeşitli bir link listesi çıkacaktır. Ev, İş, Araba hatta arkadaş bulmak için bile kullanabilirsiniz. Çok faydalı bir linktir.

sidestep.com

Amerika’da uçak bileti, otel, kiralık araba rezervasyonu yapmak istiyorsanız, sidestep.com çok kullanışlı bir sitedir. Tercih ettiğiniz gün ve saatler için uçak biletlerini, otelleri ve kiralık arabaları en ucuzdan başlayarak sıralar.

www.els.edu

Amerika’da dil eğitimi almak ya da üniversitelere girmek istiyorsanız Amerika’nın en büyük eğitim zinciri ELS’e başvurabilirsiniz. ELS Amerika’nın her yerinde var ve 600’den fazla üniversiteye doğrudan yerleştirme yapabiliyor. Ayrıca www.elscollegedirectory.com adresinden Amerikadaki yüzlerce  üniversiteyi karşılaştırmalı olarak inceleyebilirsiniz.

www.e-konsolosluk.net

Amerika’dayken Türkiye konsolosluklarıyla olan işlemlerinizi internet üzerinden yapabilirsiniz.

www.amerikadakiturk.com

Amerika’da yaşayan Türkler, Türk dernekleri, Türk işadamları, avukatlar, doktorlar ya da Amerika hakkında pratik bilgiler için kullanabileceğiniz bir sitedir.

www.onlinetercumanlik.com

Vize işlemleri için ABD Konsolosluklarınca istenen belgelerin, yeminli ve/veya noter tasdikli çevirilerini güvenle yaptırabilirsiniz.