Ekonomik Uçak Bileti

Amerika’ya ekonomik uçak bileti alabilmek, bir çok etkenin bir araya gelmesiyle gerçekleşebilmektedir. Aynı uçakta yan yana koltuklarda oturan yolcuların biletleri için ödedikleri fiyatlar birbirlerinden oldukça farklı olabilmektedir.

Ucuz uçak bileti konusunda en önemli faktör hiç kuşsusuz rezervasyon yaptırdığınız ve biletinizi aldığınız tarihdir. Biletinizi ne kadar önce alırsanız bu o kadar menfaatinize demektir. Çünkü havayolu şirketleri uçak koltuklarının küçük bir bölümünü promosyon olarak çok uygun fiyatlardan satışa çıkarabilmektedir. Biletini erken satın alan yolcu, çok uygun fiyatlara yer bulabilmektedir.

Uçak biletlerindeki fiyat farklarındaki diğer bir etken de uçuş tarihlerine göre belirlenmekte. Havayolları yıllık, 6, 3, 1 aylık ve 8 günlük biletleri satışa sunabiliyor. Dolayısıyla, bilet fiyatlarında yurtdışında kalmayı planladığınız süre ve gidişiniz ile dönüşünüz arasındaki tarih aralığı da önemli bir rol oynuyor.

Ucuz uçak bileti bulmak konusunda sizlere verebileceğimiz bir başka tavsiye de, mutlaka internette fiyat araştırması yapmanız olacaktır. Ancak çok dikkati davranmanız gerekmektedir zira fiyatlar ilk tıklamada cazip gelse de satın alma aşamasında çeşitli vergi ve giderlerle artabilmektedir.