Amerika İç Hat Uçuşları

Amerika’da mesafeler birbirinden uzaktır ve genellikle uçak en çok tercih edilen ulaşım aracıdır. Bunun için Amerikan havayolu şirketleri Türkiye’deki otobüs şirketleri gibi sayıca fazladır ve oldukça fazla bölgeye uçuş yapmaktadırlar.

Türkiye’den ayrılmadan önce, gideceğiniz şehir ve bölge hakkında elinizden geldiği kadar bilgi toplamaya çalışın. Bulunduğunuz şehrin diğer bölgelere olan uzaklığı, ulaşım seçeneklerinin ne olduğu, konaklanabilecek yerler gibi bilgileri önceden toparlayın.

Amerika’da Uçak bileti almak

Work and Travel sürenizde  Amerika içerisinde bir yerden bir yere uçak ile gidecekseniz bunu önceden planlamanızı tavsiye ederiz. Çünkü 14 gün öncesinden internetten alınan biletler oldukça indirimlidir.

İnternet üzerinden uçak bileti alabilmeniz için bir kredi kartına ihtiyacınız olacaktır. Uluslararası uçuşlar yapan firmaların yanı sıra AirTran, JetBlue, Southwest, Northwest gibi daha birçok farklı seçenek bulacaksınız. Firmalar arasında gidilecek olan şehre, bilet alım tarihine ve uçuş tarihine göre  büyük fiyat farklılıkları olabilmektedir. Bu yüzden uçak bileti alımınızı önceden planlamanızı ve önce internette araştırma yapmanızı öneriyoruz..

Küçük şehirlerden başka şehirlere uçuş pahalıdır. Örneğin, Atlantic City gibi bir tatil kentinden Orlando’ya uçuş 750 USD tutabilir.  Ama yakın büyük bir şehirden (örneğin, Philadelphia) uçuş yaparsanız örnekteki benzeri bilet 120 USD’ye kadar inebilmektedir.

Uçak bileti, Otel, Kiralık Araba vs.. için www.sidestep.com, www.expedia.com, www.cheaptickets.com  u kullanmanızı tavsiye ediyoruz. İşlemler için Visa/Master Card üyesi kredi kartına ihtiyacınız var.